Text Size
Perşembe 18 Nisan 2019

Pardus Bedava Güvenli Stabil İşletim Sistemi

  • Perşembe, 24 Aralık 2015 08:32
  • Yazan 

işyerinizde veya evinizde bilgisayar kullanıyor musunuz? Cevap evet ise kaçınız "lisanslı windows" kullanıyor ?
İşletim sistemi olarak windows kullanıyor iseniz, size birde word, excel gibi ofis programı lazım, e birde antivirüs....
Gereken programlar, evde de kulansanız iştede kullansanız uzayıp gidiyor, bunların hepsi eğer kaçak kullanmıyorsanız paralı yazılımlar ve bilgisayarı aldığınız para kadar daha para vermeniz gerekecek.

Bu noktada size çok özel bir çözüm sunuyoruz, 
Pardus - Anadolu Parsı,


Eğer pardus ile ilgili sorunlarınız var ise veya bilgi alamak isterseniz www.ekonbilisim.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Pardus bir linux, bu kelimeyi belki duydunuz, belkide hiç duymadınız, şöyle açıklayalım, bilgisayar kullanmak için illede windows veya microsoft:'a ihtiyacınız yok, işinizi çok daha iyi ve hızlı görebileceğiniz başka sistemlerde bulunuyor. Bu yazımda size Pardusun belli başlı avantajlarını tanıtmaya çalışacağım:

1.      Türk Malı: Türkler olarak bir işletim sistemi yaptığımızı biliyor muydunuz? %100 Türk Malı. Ankara'da TÜBİTAK tarafından geliştirilen linux türevi açı kkaynak kodlu pardusu heme indirip kurabilirsiniz.

2.      Virüs Yok: Linux işletim sistemlerinde çalışabilen virüs yok gibi, özellikle windwos için yazılmış hiç bir virüs çalışmıyor, bu da size tertemiz ve risksiz bir sistem sunuyor. Virüs olmadığı için, antivirüs programına ihtiyaç duymuyorsunuz, sisteminizi yavaşlatan ve devamlı çalışan antivirüs programına ve onun bütçesine ihtiyaç duymuyorsunuz.

3.      Her Türlü Program: Standart bilgisayar kullanımında ihtiyaç duyabileceğiniz, kelime işlemci, hesap tablosu, müzik çalar, video oynatıcı ve her türlü program Pardus ile birlikte geliyor, ekstradan bir şeye ihtiyaç duymuyorsunuz.

4.      Depo: Yeni program lazım ise gereken programı pardus depolarında bulabilir, uyumluluk sorunu yaşamadan PİSİ paket yöneticisi ile birkaç tıkla kurabilirsiniz.

5.      Sizin İhtiyacınıza göre şekillenmiş: Pardusu bizim gibi Türkler yaptığı için ihtiyaç duyabileceğiniz bir çok şey ayarlı oalrak geliyor, otomatik youtube.com'a giriyor, codeclerin hepsi yüklü geliyor, vs...

6.      Stabil: Windows zamanla yavaşlayabilir, belirli bir süre sonra silip yeniden yüklemek gerekebilir, linux çok daha stabil çalışır yıllar boyu silip yeniden yükleme gerektirmez, çünkü sistem kendini devamlı yeni versiyonlara yükseltir, sizde güncel bir işletim sistemine sahip olursunuz.

 

7.      BEDAVA:  Pardus işeltim sistemine hiç para ödemeden sahip olabilirsiniz. http://www.pardus.org.tr  adreslerinden detaylı bilgi alabilir, pardusu indirebilirsiniz.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.