Text Size
Salı 25 Haziran 2019

Cobit5 ve ITIL V3 Eğitimleri

Cobit5 ve Itıl Eğitimleri Ekon Bilşim de Şubat Ayında başlıyor. Eğitimler hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgi Teknolojilerinin Yönetim modelini etkileşimli olarak işlenmesi amacıyla ITIL ve CoBIT modelleriyle BT Süreçlerinin ve Hizmetlerinin , gerek iç müşterilerin, gerekse dış müşterilerin mevcut ve gelecekteki gereksinimlerine yanıt vermesini sağlamak, sunulan BT Hizmetlerinin kalitesini iyileştirmek ve hizmet sunumunun uzun vadeli maliyetlerini azaltmaktır. ITIL-COBIT, kurumların rekabet avantajını artırmak için geleneksel BT yönetimi yaklaşımını bırakarak, iş hedeflerini destekleyen ve kurum için katma-değer yaratan bir strateji ve hizmet yapısını oluşturmasına katkı sağlamaktadır.
Kimler katılmalı 
Şirket Yöneticileri, Kalite Yöneticileri, Risk Yöneticileri, Denetim Kurulu Üyeleri, Bilgi Teknolojileri Yöneticileri, Proje Yöneticileri, Yazılım Geliştirme Yöneticileri, BT Servis Yöneticileri, BT Uzmanları, İç Denetim Uzmanları

ITIL Nedir ?

ITIL(Information Technologies Infrastructure Library- Bilgi Teknolojisi Altyapı Kütüphanesi ) sözlerinin baş harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır. Bilgi Teknolojisi Altyapı Kütüphanesi olarak adlandırılır. ITIL servis yönetim metodolojisi, BT servislerini eksiksiz ve en iyi kalitede yönetmek için geliştirilmiştir. ITIL, servis yönetimini en iyi şekilde sürdürmek için kullanıcılarına rehberlik etmektedir.

Cobit Nedir ?

CobIT Control Objectives for Information and related Technology kelimelerinin kisaltilmis halidir.

 kisaca bilgi teknolojileri yonetisimi icin sunulmus bir modeldir.  sanilanin aksine bir standart degil, bircok standarti ozumsemis, orneklemis, en iyi uygularina icerisine sindirmistir. CobIT  Is (Bussiness) i destekleyen bir aractir.  Is ve Bilgi teknolojileri yonetimi arasindaki kopru gorevini goren bir metodolojidir. CobIT kurum hedeflerine bilgi teknolojileri alt yapilarini etkin kullanarak ulasmayi saglayan bir aractir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.