Text Size
Salı 25 Haziran 2019

BİLGİ GÜVENLİĞİ DERGİSİ YAYIN HAYATINA BAŞLADI

  • Perşembe, 26 Kasım 2015 06:37
  • Yazan 

TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM) Dergi Park Akademik ev sahipliğinde Uluslararası Bilgi Güvenliği Mühendisliği Dergisi yayın hayatına başladı.

Editörlüğünü Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu’nun yaptığı derginin amacı; Türkçe konuşan ve yazan toplumlara Bilgi Güvenliği alanında açık kaynak oluşturmak, bu alanda yapılan bilimsel çalışmaları yayımlamak, güncel teknolojiler, teknikler ve yaklaşımları paylaşmak ve bu alana katkı sağlayanlarını bir araya getirmek ve bu alanın gelişmesine ve kişisel, kurumsal ve ulusal bilgi güvenliğinin sağlanması ve artırılmasına katkı sağlamak olacak.

 

Derginin yazım dili Türkçe

Dergide, özgün bilimsel araştırmalar ile uygulama çalışmalarına yer verilecek. Fen ve mühendislik bilimlerinde yapılmış gözlemsel, deneysel ve teorik çalışmaları ve ilerlemeleri konu alan analitik ve nümerik çözümleri içeren inceleme, araştırma ve uygulama makalelerine, sosyal mühendislik ve bilişim hukuku konularında literatür incelemelerine ve yorumlamalara, kapsamlı tez özetlerine ve teknik notlara dergi editörlüğünden davet var.

Yılda iki kez sadece elektronik olarak yayımlanacak olan derginin tüm işleri gönüllülük esasına dayanıyor ve açık kaynak yaklaşımı benimseniyor. “Bilimsel çıktılar ücretsiz paylaşılmalıdır!” yaklaşımıyla yayın hayatını sürdüren dergide yapılan yayınlara DOI numarası veriliyor.

Dergiye http://dergipark.ulakbim.gov.tr/bgmd/ adresinden erişilebilir.

 

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.